Ankara’nın Çankaya ilçesinde Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yönelik bombalı saldırı girişiminin ardından siyasilerden sert mesajlar geldi.

Ankara'daki terör saldırısının ardından siyasilerden sert mesajlar

KURTULMUŞ: MEMLEKETİMİZE GEÇMİŞ OLSUN

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısında gerçekleştirilen terör saldırısının ardından TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve siyasiler geçmiş olsun mesajları yayımladı. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, “Bu sabah İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önünde düzenlenen saldırıda yaralanan polislerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Teröristleri ve arkalarındaki güçleri bertaraf etmek için kararlı bir şekilde mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimizin ve kurumlarımızın daima yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz. Milletimiz ve devletimiz, hain güçlere fırsat vermeyecek, birlik ve beraberlik içinde mücadelesini sürdürecektir. Milletimize ve memleketimize geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

Quark.Models.Entities.SuperContent?.Title

KILIÇDAROĞLU: TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “​Ankara’da meydana gelen hain terör saldırısında yaralanan emniyet mensuplarımıza acil şifalar diliyorum. Terör bir insanlık suçudur. Kimden ve nereden gelirse gelsin ülke olarak hep beraber mücadele edeceğiz, hain emellere asla fırsat vermeyeceğiz. Geçmiş olsun Türkiye’m” dedi.

AKŞENER: KAHRAMAN POLİSİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de “Ankara Kızılay’da meydana gelen terör saldırısını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Saldırıyı etkisiz hale getiren kahraman polislerimize yürekten teşekkür ediyor, yaralı polislerimize acil şifalar diliyorum. Rabbim milletimize tekrarını yaşatmasın” dedi.

ALTUN: TERÖRLE MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “İçişleri Bakanlığımızın önündeki terör saldırısı girişiminde hafif yaralanan emniyet mensuplarımıza, Bakanlığımıza ve Ankara’mıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 2 teröristin etkisiz hale getirildiği saldırı girişimi sonrası gerekli tahkikat ve çalışmalar ilgili kurumlarımızca titizlikle yürütülmektedir. Tüm benzeri süreçlerde olduğu gibi bu süreçte de vatandaşlarımızın dezenformasyon faaliyetlerine karşı duyarlı olmalarını, resmi kaynaklardan yapılan bilgilendirmelere itibar etmelerini önemle rica ediyoruz. Medyamızın da konuya ilişkin haber faaliyetlerine sorumluluk bilinci içerisinde devam etmelerinin önemini bir kez daha vurgulamak isteriz. Terörün Türkiye siyasetini dizayn etmesine asla müsaade etmeyecek, terörle mücadelemizi her alanda sürdüreceğiz” dedi.

ÇELİK: TERÖRÜ LANETLİYORUZ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de “Terörü lanetliyoruz. Terörle mücadelemiz kararlılıkla sürecek. Ankara’da bombalı saldırı girişiminde bulunan teröristler güvenlik güçlerimiz tarafından etkisiz hale getirildi. Bu alçak terör saldırısını engellerken yaralanan kahramanlarımıza şifa diliyoruz” ifadelerini kullandı.

By Editör

Bir Cevap Yazın

sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin