Uygur Projeleri Vakfı’nın İstanbul’da 20 seminer “Zaman ve Biz konulu bilimsel semineri İstanbul’da başladı

Dr. Erkin SIDIQ başkanlığındaki Uygur Projeleri Vakfı’nın  İstanbul’da 20 seminer “Zaman ve Biz konulu bilimsel semineri İstanbul’da başladı.

Uygur Projeleri Vakfı olarak bireyleri etkili ve anlamlı bağış yapma konusunda güçlendirmeyi amaçlayan, ABD’deki ve dünyanın dört bir yanındaki çeşitli insan hakları ve insani yardım kuruluşlarına, diasporadaki Uygurların Uygur dilini kurtarma, Uygur kültürünü koruma ve tanıtma mücadelelerinde maddi yardımda bulunmaları ve böylece Uygurları bir halk olarak kurtarmaları için çağrıda bulunuyor.

Mevcut bağışlarla birlikte kalıcı bağışlarla hayırseverliğin gelecekte de devamını planlayarak, Uygur gruplarının canlılığının devamı için finansal kaynaklar sağlamayı ve Uygur değerleri, Uygur kimliği ve Uygurların varlığı konusunda dünyanın farkındalığını destekleyen projeler sağlamayı amaçlıyor.

Mevcut sorunları, Uygur dilini geliştirmeyi, Uygur kültürünü yaşatmayı ve tanıtmayı, böylece dünyadaki Uygur toplulukları da dahil olmak üzere tüm insanlara fayda sağlamayı amaçlamaktadır.

 

not: Seminer 24 eylül 2023 günü sona erecektir.

 

By Editör

Bir Cevap Yazın

sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin