Istiqlal Haberden Muhammed Ali ATAYURT Haberi

Doğu Türkistan Yeni Nesil Hareketi tarafından düzenlenen “Doğu Türkistan Gençlik Kampı” açılış programıyla Manisa’da başladı. 22 Ağustos 2023 Salı gününe kadar devam edecek olan kampa, 120’den fazla Doğu Türkistanlı genç yetenekler ve de Gençlik ve Spor Bakanlığından önemli misafirler katılım sağladı.Etkinliğin 2. gününde alana gelen Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sn. Enes EMİNOĞLU, “Doğu Türkistan Gençlik Kampı” na iştirak eden gençler ile sohbet ederek hemhal oldu.  3 Gün sürecek etkinlik kapsamında, alanında uzman hocalar tarafından sunulan seminerler, eğitim, çeşitli sosyal etkinliklerin yanı sıra okçuluk, atış, Boks ve dövüş sanatları, resim sanatı, atölye çalışmaları gibi spor faaliyetleriyle gençlerin ilgi odağını çekti.6. “HURRA KUPASI” FUTBOL MÜSABAKALARI GERÇEKLEŞTİ
Ayrıca bir önceki hafta başlayan ve Doğu Türkistan Spor ve Geliştirme derneği tarafından İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde bulunan Nihat Yüceur Spor Kompleksinde gerçekleştirilen geleneksel 6. “Hurra Kupası” futbol müsabakaları 18 Ağustos’ta başarıyla tamamlandı.Uluslararası Doğu Türkistan STK’lar Birliği olarak bünyesindeki Kardeş kuruluşların desteğiyle 8 Ağustos başlayan “Hurra Kupası” futbol müsabakalarına toplamda 12 yerel takım başvuruda bulundu.

Elemelerden sonra Finalde ise 3 takım yarıştı ve Eynek takımı Kalpdaşlar takımını yenerek birinciliği kazanırken, Anayurt takımı ise üçüncü oldu. Dereceye giren 3 takım başarıların devamına teşvik amaçlı Para ve madalya ile ödüllendirildi.

Muhammed Ali ATAYURT-Istiqlal Haber

By Editör

Bir Cevap Yazın

sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin