Hindistan'da düzenlenen "Uluslararası Ranzin Konferansı"na Uygur temsilcileri de katıldı

17 Ağustos

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen 6. “Rangzin Uluslararası Konferansı”nın açılış töreni, Hindistan Uluslararası Merkezi Binis’te gerçekleştirildi.

Tibet gençlik örgütleri de katıldı. Manoj Mukund Naravane

Eski general, Twitter’da Tibet ve Uygur temsilcileriyle bir fotoğraf paylaştı.

https://twitter.com/ManojNa…/status/1691681100379087239…

Toplantıya Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri ve Tibet halkı gibi halkın bağımsızlığını destekleyen Avrupa ülkelerinden çok sayıda kuruluş ve temsilci katıldı. Sürgündeki Tibet Hükümeti temsilcileri, Tibet Gençlik Kongresi temsilcileri vb. katıldı ve konuştu

Uygur milli hareketinin lideri Rabia Qadir Hanım ve Moğol milli hareketinin lideri Tamsil Ton ekranda konuşma yapmak üzere davet edildi.

“Uygur Hürlük Forumu” kurucusu Sayın Umut Hamit katılarakbir dizi  konuşma yaptı. Ümit Bey’in ifadesine göre, konferansta katılımcıların Uygur ulusal bağımsızlık hareketine olan ilgisi çok yüksekti ve Umut Bey sorulan soruları yanıtladı. nasıl birlikte hareket edeceğiz?  Yukarıdaki konularda, gruplar halinde tartışılan ve sonunda özetlenen ortak işbirliği önlemleri önerilmektedir.

Konferans Hindistan’ın Prinit, Paul ve Eurasian Times gibi medya organlarında ve Hindistan Merkezi Hükümeti’nin internet sitesinde duyuruldu. Almanya’dan  Sayın  Ümit Hamit, “tanınmış bir Uygur özgürlük savaşçısı” ve Uygur Hürlük Forumu’nun bir temsilcisi olarak tanıtıldı.

By Editör

Bir Cevap Yazın

sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin