Çin, Doğu Türkistanlı Uygur Türklerine yönelik insanlık dışı eylemleri nedeniyle sürekli eleştiri altında olmasına rağmen sistematik soykırım suçu işlemeye devam ediyor.

Her geçen gün  Çin’in Uygur Türklerine yönelik baskılara devam ettiğine dair görüntüler sızmaya devam ediyor. Doğu Türkistanlı Uygur Türklerine yönelik kültürel, dini ve sosyal haklarının olmadığı, kamplarda zorla tutuldukları ve ağır koşullarda yaşamak zorunda bırakıldıkları belirtiliyor.

Çin rejiminin “Kardeş Aile” adı altında, Doğu Türkistan’daki her haneye bir Çinli yerleştirme politikası kapsamında Uygurların evlerine yerleştirilen Çinliler, hane halkıyla beraber yaşamaları ve her şeyi gözetleyerek yetkililere rapor sunmaları talep edildiği ve bu raporlar karşılığında teşvik aldıkları belirtiliyor.

Sosyal medyaya sızan görüntüde Uygur ailenin evini işgal eden Çinliler, reşit olmadı görüntülerde belli olan kız çocuğunu alkol içmeye zorladı daha da ileriye giden Çinli caniler, çaresiz ve yaşadıklarını fark edemeyecek halde yatan küçücük kızın, eğlence konusuna çevirdikleri trajik ve insanlık dışı anlarını kayda alarak, Çinin sosyal medya mecralarında paylaştı.

By Editör

Bir Cevap Yazın

sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin